שתפו את הכתבה:

מכרזי בנייה – כדי להגדיל את הפעילות העסקית ואת הרווחים

מכרזים הם תהליכים שבהם גופים המעוניינים לרכוש מוצר או עבודה מבקשים הצעות מחיר מספקים או מקבלנים ובוחרים את ההצעה הטובה לאחר שקלול של גורמים שונים כמו איכות, מחיר, ניסיון, זמן אספקה עוד. על חלק מהגופים חלה חובה לפרסום מכרזים בהתאם לחוק המכרזים וחלק מהגופים אינן חייבים בפרסום מכרז, אך על אף זאת, מסיבות שונות הם בוחרים לפרסם מכרזים או בקשות להצעות מחיר (בל"מ). אלפי מנהלי עסקים, קטנים וגם גדולים מבינים כי המכרזים הם כלי חיוני שבאמצעותו יוכלו להרחיב את הפעילות העסקית והגדיל את הרווחים.

רוצים להשתתף במכרז? – ארבעה דברים שכדאי לכם לדעת

הרבה בעלי עסקים, בעיקר עסקים קטנים עדיין אינם משתתפים במכרזים בשל היעדר מידע רלוונטי על המכרזים המתפרסמים ובשל חוסר ידע איך לגשת ולזכת במכרז. לעומתם בעלי עסקים המשתתפים במכרזים עולים מדרגה בתחום הפעילות העסקית. הם מכירים טוב יותר את הענף שבו הם עוסקים, את המתחרים ומזהים נישות ייחודיות שבהם יש להם יתרונות לעומת המתחרים שלהם בענף.

לפני שאתם ניגשים למכרז יש לבדוק מהם תנאי הסף למכרז והאם אתם עומדים בהם. לאחר שווידאתם שאתם עומדים בתנאי הסף יש לבדוק את הכדאיות הכלכלית לעסק. אל תתפתו להצעות מחיר זולות ולא רווחיות. הזכייה במכרז היא כמו חוזה, אם זכיתם במכרז אתם מחויבים לעמוד בו.

השתתפות במכרזים תועיל גם אם לא זכיתם בו. לפי החוק, גם אם לא זכיתם במכרז שמורה לכם הזכות לעיין בו ולצלם את ההצעה שזכתה במכרז ואת הפרוטוקולים של ועדות המכרזים. העיון בהצעה של המנצח במכרז ובפרוטוקולים של הוועדה תעניק לכם ידע חשוב על המתחרים שלכם בענף. בעלי עסקים רבים ניגשים למכרזים רבים לא רק כדי לזכות בהם, לפעמים המטרה היא לקבל את המסמכים של הזוכים ולדלות מהם מידע רלוונטי.

השתתפות במכרזים מתחילה באיסוף קבוע ושיטתי על המכרזים המתפרסמים בתחום שלכם. חברת "רמדור" חוסכת לכם את הצורך לעיין בעיתונות היומית, באתרי מכרזים ועוד ולבזבז זמן יקר. החברה מרכזת את כל המכרזים המתפרסמים בענף הנדל"ן ומפיצה אותם בין הקבלנים והיזמים. ככל שתרבו להשתתף במכרזים, כך יגדלו סיכויי ההצלחה שלכם.